neredenegezilir.com
Türkiye için gezi rehberi
Yediğiniz içtiğiniz size kalsın, gezdiğiniz gördüğünüzü anlatın!
Hoşgeldiniz!

ANASAYFA | HAKKIMIZDA | TAVSİYE ET | İLETİŞİM | BASINDA BİZ | İLGİNÇ ARAMALAR |


Türkiyem..

Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir


Alacati-Cesme-Izmir

Alaçatı - Çeşme - İzmir

Ekleyen: Limon
Ekleme Tarihi: 26.04.2007
Açıklama: Korunmuş eski rum köy evleri ve değirmeni ile sörfçüler için ideal bir koy. Araba seslerini duymadan, kendi ayaksesleriniz duyacağınız ve büyük şehirden uzaklaşmanın tadını çıkaracağınız güzel bir yer.
Nasıl Gidilir: Araba ile İzmir'den 95km olmasına karşılık, İzmir garajdan 1.5 saatte he saatbaşı olmak üzere Çeşme Seyahat ile gidebilirsiniz.
Nerde Kalınır: Alaçatıda kalınabilecek çok güzel butik oteller var. Eski taş evler iç mimarlarda tarafından bir mucizeye dönüşmüşler. Tabi bunun bedeli de oldukça yüksek. Ama o-ev, sakızlıhan, taş ev .. butik oteller arasında. Pansyionalar bile surfçülerden dolayı biraz tuzlu. Onun yerine çeşme veya ılıcada kalınıp gezilebilir.
Ne Yenir: Sakızlı olan herşey. Sakızlı kurabiye (beyaz fırından), sakızllı muhallebi (orta kahve), meydan kahvede adaçayı (dağçayı), köşe kahveden ev yapımı kurabiye-kekler. İmranda sakızlı muhallebi. Rasim ise 40 yildir klasik lokanta işletmesi. Bununla beraber çok elit restoranlar ve kafelerde akşam yemeği için uygun. Tuzlu olduğunu belirtirim :)) Meydan kahve hariç
Alaçatı ile alakalı bir hata varsa buraya tıklayarak editore bildiriniz.
Görseller
 
 
Alaçatı ile ilgili Fotograf ekleyin.

Ad Soyad:
Email      :
Fotograf:
(Uygunsuz fotograflar yayından kaldırılacaktır.)


Harita
 
Siz de katılın.. 
Gezdiğiniz, beğendiğiniz her yeri, menüdeki 'YER EKLE' butonu ile gelen formu doldurarak, kendi isminiz ile siteye ekleyebilirsiniz..

"Neredenegezilir.com" - Türkiye İçin Gezi Rehberi'nde sizin de adınız bulunsun..