neredenegezilir.com
Türkiye için gezi rehberi
Yediğiniz içtiğiniz size kalsın, gezdiğiniz gördüğünüzü anlatın!
Hoşgeldiniz!

ANASAYFA | HAKKIMIZDA | TAVSİYE ET | İLETİŞİM | BASINDA BİZ | İLGİNÇ ARAMALAR |


Türkiyem..

Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir


Balikli-Pasalimani-Erdek-Bursa

Balıklı-Paşalimanı - Erdek - Bursa

Ekleyen: Berk KÖROĞLU
Ekleme Tarihi: 21.04.2007
Açıklama: Erdekte bulunan orta büyüklükte bir adadır balıklı ve paşalimanı.Bu ada adını üzerinde bulunan köylerden almıştır.Feribotların yanaştığı her iskelenin adıda bu köylerden gelmektedir.
Nasıl Gidilir: Ulaşım gayet kolay ve çok zevkli.Erdek merkezden kalkan feribotlarla yaklaşık 40dk güzel bir deniz gezisinden sonra ilk yanaşacağınız iskele balıklı.İsterseniz buradan aracınızla ada üzerinden paşalimanına gidebilirsiniz veya feribotun paşalimanında durup durmayacağını öğrendikten sonra aracınızla paşalimanından da adaya iniş yapabilirsiniz.
Nerde Kalınır: Ada da oturan yerlilerin yazları kiraya vermek için evleri bulunmakta,tabi hepsinin deil:-).Ayrıca pansiyonlarda bulunmakta.Fakat adaya varmadan önce bu pansiyonlarda yer olup olmadığını öğrenmek gerekir.Bunun için telefon numarası vermek isterdim fakat bende de mevcut deil.Ama dert etmeyin ERDEK'e vardığınızda bunları kaymakamlıktan halledebilirsiniz.
Ne Yenir: Sabahları adaya has zeytin yağını kızarmış ekmek ve yanında taze köy yumurtasıyla birlikte nasıl enerji verici ve lezzetli olacağını tahmin ediyosunuzdur.Ayrıca sabahları erken kalakabilirseniz balıktan dönen tekneleri göreceksiniz.Bu teknelerden marmara denizine özel ve bir okadarda lezzetli balıkları alabilirsiniz.Akşam yemeği için gayet güzel olur.
Balıklı-Paşalimanı ile alakalı bir hata varsa buraya tıklayarak editore bildiriniz.
Görseller

Balıklı-Paşalimanı fotoğrafları


Fotoğrafları büyültmek için tıklayınız.
 
 
Balıklı-Paşalimanı ile ilgili Fotograf ekleyin.

Ad Soyad:
Email      :
Fotograf:
(Uygunsuz fotograflar yayından kaldırılacaktır.)


Harita
 
Siz de katılın.. 
Gezdiğiniz, beğendiğiniz her yeri, menüdeki 'YER EKLE' butonu ile gelen formu doldurarak, kendi isminiz ile siteye ekleyebilirsiniz..

"Neredenegezilir.com" - Türkiye İçin Gezi Rehberi'nde sizin de adınız bulunsun..