neredenegezilir.com
Türkiye için gezi rehberi
Yediğiniz içtiğiniz size kalsın, gezdiğiniz gördüğünüzü anlatın!
Hoşgeldiniz!

ANASAYFA | HAKKIMIZDA | TAVSİYE ET | İLETİŞİM | BASINDA BİZ | İLGİNÇ ARAMALAR |


Türkiyem..

Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir


Beldibi-Beldibi-Antalya

Beldibi - Beldibi - Antalya

Ekleyen: Görkem Gündoğdu
Ekleme Tarihi: 27.07.2007
Açıklama:     Antalya Beldibi'nde sıcak güzel bir yaz günü sabah yürüyüş gayesiyle dışarı attım kendimi az öz yürümek için yanıma cep telefonum ve otel anahtarından başka bir sey almamıştım. Ta ki wasserfall (şelale) okunu görünceye kadar uzun bir yürüyüş olacağı aklımdan geçmedi. Oku görünce kim maceracı ruh her şeyi bastırdı. Yürümeye başladım iki dağ arası vadide yürüdükçe yürüyordum.

    Oklar bana rehber oluyor merakım geçtikçe artıyordu. Birden atlar belirdi atlı insanlar gecti. Ürkmüştüm. Sessizlik aniden bozulmuştu. Hic bir sey soramadan uzaklastılar. Gittim devam ettim . Uzunca bir süre sonra, bir kulübe buldum, şelale dedim. Uzak dediler. Motorun yok mu dediler. Yok dedim. Param bile yoktu su almaya. Attım ağzıma bir çakıl taşı susuzluğum gecsin diye. Devam ettim. Irmak geçişi sonrası tırmanma başladı. Hala ilk gordüğüm ok ile hissettiklerim içimde, tırmandım. Allahtan tırmanış kısa sürdü, ok aşağıyı gösteriyordu. Patikadan inişe başladım. İnişi mütekip kanyonun ağzı belirdi. Buz gibi su akıyordu, başımı ıslattım. Girdim suya kanyonun derinliklerine gitmek için yürüdüm. Su geçişi ile terliklerle kanyon içine süzüldüm. Tırmanış ve tekrar bir su geçişi. Fakat bu biraz derin. Telefon elde. Otel anahtarı cepte. Şelale nerede?? Arkamdan sesler gelmeye başladı. Suyu geçemeden yan tarafta durdum. İki keşifçi yabancı misafir geliyor. Hemen attım çantalarına telefonumu ve anahtarımı. Suya giriş ve şelale azmi ile yüzüş. Üç dört su geçişi ile şelaleye vardık. O sevinci unutmamam. Zafer sarhoşu üç genç dinlenme ardından muhabbet ile geri otelimize gonduk. Tanışmalar yeni arkadaşlıklar maceralı başladı.
Beldibi ile alakalı bir hata varsa buraya tıklayarak editore bildiriniz.
Görseller

Beldibi fotoğrafları


Fotoğrafları büyültmek için tıklayınız.
 
 
Beldibi ile ilgili Fotograf ekleyin.

Ad Soyad:
Email      :
Fotograf:
(Uygunsuz fotograflar yayından kaldırılacaktır.)


Harita
 
Siz de katılın.. 
Gezdiğiniz, beğendiğiniz her yeri, menüdeki 'YER EKLE' butonu ile gelen formu doldurarak, kendi isminiz ile siteye ekleyebilirsiniz..

"Neredenegezilir.com" - Türkiye İçin Gezi Rehberi'nde sizin de adınız bulunsun..