neredenegezilir.com
Türkiye için gezi rehberi
Yediğiniz içtiğiniz size kalsın, gezdiğiniz gördüğünüzü anlatın!
Hoşgeldiniz!

ANASAYFA | HAKKIMIZDA | TAVSİYE ET | İLETİŞİM | BASINDA BİZ | İLGİNÇ ARAMALAR |


Türkiyem..

Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir


Bergama-Bergama-Izmir

Bergama - Bergama - İzmir

Ekleyen:
Ekleme Tarihi: 22.07.2007
Açıklama:

    Bergama’da deniz yok fakat yurdun en önemli turizm bölgelerinden biri. Bergama’nın tanınmasında muhteşem tarihi zenginliğinin rolü büyük. Hellenistik dönemden kalan önemli tarihi eserler var. Eurogold adlı yabancı şirketin siyanürle altın çıkarma girişimi de yurtdışında tanınmasında rol oynadı. Köylülerin yoğun direnişi ve hukuk mücadelesi de medyada yankı uyandırmıştı.

    Bergama’da öncelikle Bergama Müzesi gezilmeli. Sonra tepeye Akropol’e çıkılmalı. Sonra da şehir içinde kalan Kızıl Avlu’yu görebilirsiniz. Tepeye Akropol’e çıkmak için aracınız olmalı. Şehir merkezinden taksi kiralayabilirsiniz. Tepede manzara çok güzel. Kent kalıntıları tepede geniş bir alana yayılmış durumda. Şehir merkezindeki Kızıl Avlu kırmızı tuğlalarla yapılmış.

Nasıl Gidilir:

    Bergama İzmir’e 101 km. mesafede. Bergama’ya İstanbul’dan gidenler İzmir’e uğramak zorunda değiller, Balıkesir - Havran - Ayvalık yoluyla da ulaşabilirsiniz. İzmir - Bergama yolunun durumu iyi fakat trafiği çoğu zaman yoğun oluyor.

Ne Yenir:

    Bergama’nın susamlı keten helvası ünlü. Diğer helva çeşitlerinin en güzellerini de uygun fiyata alabilirsiniz. Öğle yemeğini müzenin karşısındaki lokantalarda yiyebilirsiniz.

Bergama ile alakalı bir hata varsa buraya tıklayarak editore bildiriniz.
Görseller

Bergama fotoğrafları


Fotoğrafları büyültmek için tıklayınız.
 
 
Bergama ile ilgili Fotograf ekleyin.

Ad Soyad:
Email      :
Fotograf:
(Uygunsuz fotograflar yayından kaldırılacaktır.)


Harita
 
Siz de katılın.. 
Gezdiğiniz, beğendiğiniz her yeri, menüdeki 'YER EKLE' butonu ile gelen formu doldurarak, kendi isminiz ile siteye ekleyebilirsiniz..

"Neredenegezilir.com" - Türkiye İçin Gezi Rehberi'nde sizin de adınız bulunsun..