neredenegezilir.com
Türkiye için gezi rehberi
Yediğiniz içtiğiniz size kalsın, gezdiğiniz gördüğünüzü anlatın!
Hoşgeldiniz!

ANASAYFA | HAKKIMIZDA | TAVSİYE ET | İLETİŞİM | BASINDA BİZ | İLGİNÇ ARAMALAR |


Türkiyem..

Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir


Beypazari-Beypazari-Ankara

Beypazarı - Beypazarı - Ankara

Ekleyen: Tülay Gün
Ekleme Tarihi: 12.04.2007
Açıklama:     Eski ve yeni dokuyu aynı anda görebileceğiniz ve yaşayabileceğiniz bir yer. Hıdırlık Tepesine çıktığınızda solunuzda eski sağ tarafınızda da yeni beypazarını görebiliyorsunuz. Hıdırlık tepesi Beypazarı'nı ziyaret edenlerin ilk uğrak yeri. Haziran ayında festivaller düzenleniyor. Konserler, gösteriler, yöresel yemek tanıtımları görmeye değer. En ünlü mekanlardan biri restore edilmiş olan Alaattin sokak. Bu sokakta birçok yöresel ürün satılmakta. Bu ürünler Beypazarlıların el emeği olan ürünler. Belediye binasında ise gümüşçüler çarşısı var.  Yine Beypazarına özgü beypazarı kurusunu alabileceğiniz taş fırınlar sık sık karşınıza çıkıyor. Bu kuru Türkiyede sadece Beypazarında üretiliyor. Beypazarı'nın kuzayinde İnözü vadisi var. İnözü çayı sayesinde oluşmuş olan bu vadide konaklama yerleri var.
Nasıl Gidilir:     Kendi aracı olmayanlar için Ankara şehir merkezinden dolmuşlar gidiyor Beypazarı'na. Ayrıca birçok turizm firması da haftasonu iki günlük ya da günübirlik tur düzenliyor Beypazarına. Bu turlara katılarak rehberli olarak da gezebilirsiniz Beypazarı'nı..
Ne Yenir:     Beypazarının taş fırınlarda pişirilerek özel güveç kaplarında ikram edilen güveci ve damarsız ve ince kara üzüm yaprağına incecik sarılan yaprak sarma Beypazarı'nın yöresel yemeklerinden, giderseniz bu ikisini mutlaka tatmanız lazım. Diğer yöresel yemekleri el yapımı tarhanası, seksen kat ince yufkadan yapılan baklava, yine yöresel bir tatlı olan höşmelimdir. Her türlü sebzenin kurutulmuş halini de bulabilirsiniz çarşıda.
Beypazarı ile alakalı bir hata varsa buraya tıklayarak editore bildiriniz.
Görseller

Beypazarı fotoğrafları


Fotoğrafları büyültmek için tıklayınız.
 
 
Beypazarı ile ilgili Fotograf ekleyin.

Ad Soyad:
Email      :
Fotograf:
(Uygunsuz fotograflar yayından kaldırılacaktır.)


Harita
 
Siz de katılın.. 
Gezdiğiniz, beğendiğiniz her yeri, menüdeki 'YER EKLE' butonu ile gelen formu doldurarak, kendi isminiz ile siteye ekleyebilirsiniz..

"Neredenegezilir.com" - Türkiye İçin Gezi Rehberi'nde sizin de adınız bulunsun..