neredenegezilir.com
Türkiye için gezi rehberi
Yediğiniz içtiğiniz size kalsın, gezdiğiniz gördüğünüzü anlatın!
Hoşgeldiniz!

ANASAYFA | HAKKIMIZDA | TAVSİYE ET | İLETİŞİM | BASINDA BİZ | İLGİNÇ ARAMALAR |


Türkiyem..

Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir


Bitlis-Kayak-alanlari-Bitlis

Bitlis Kayak alanları - Bitlis

Ekleyen:
Ekleme Tarihi: 28.09.2007
Açıklama:

    Doğu Anadolu Bölgesinde, Diyarbakır - Tatvan - Van karayolu üzerinde, Van gölünün yaklaşık 25 km. güneydoğusunda yer alan Bitlis aynı zamanda kış sporları yerleşim yeridir. Kayak alanları kentin içerisindedir.

    Ilıman karasal iklime sahip kayak merkezinde kayak sezonu Aralık ayında başlar ve Nisan ayına kadar devam eder. Bitlis ve çevresi kış mevsiminde sürekli kar yağışı alır ve kar kalınlığı 100 cm. - 200 cm.dir.

    Kayak alanları Kent merkezinin doğu ve batı kesimlerinde yer almaktadır. Doğudaki Dideban (1821 m.) ve Sapgör Dağları ile batıdaki Altınkalbur Dağları kayak alanı olarak kullanılmaktadır. 

    Kayak Tesisleri batıdaki Altınkalbur Dağlarında yer almaktadır. Uzunluğu 726 m., kapasitesi 720 kişi/saat olan bir adet teleski tesisi bulunmaktadır. Pistler orta ve zor düzeyde zorluk derecelerindedir. 

 

Nasıl Gidilir:     Ankara 1100 km. İstanbul 1504 km. İzmir 1465 km. uzaklıkta bulunan şehre her gün çeşitli illerden karşılıklı otobüs seferleri bulmak mümkündür. Havayolu için Muş Havaalanı (85 km.) ya da Van Havaalanı (160 km.) kullanılmaktadır.
Nerde Kalınır:     Kayak Merkezinde bir kayak evi bulunmaktadır. Konaklama ve diğer hizmetler için kent içerisindeki yerlerden faydalanılmaktadır.
Bitlis Kayak alanları ile alakalı bir hata varsa buraya tıklayarak editore bildiriniz.
Görseller
 
 
Bitlis Kayak alanları ile ilgili Fotograf ekleyin.

Ad Soyad:
Email      :
Fotograf:
(Uygunsuz fotograflar yayından kaldırılacaktır.)


HaritaBitlis Kayak alanları haritası bulunmamaktadır. Eğer harita uzerindeki yeri biliyorsanız buraya tıklayarak sisteme ekleyebilirsiniz.
 
Siz de katılın.. 
Gezdiğiniz, beğendiğiniz her yeri, menüdeki 'YER EKLE' butonu ile gelen formu doldurarak, kendi isminiz ile siteye ekleyebilirsiniz..

"Neredenegezilir.com" - Türkiye İçin Gezi Rehberi'nde sizin de adınız bulunsun..