neredenegezilir.com
Türkiye için gezi rehberi
Yediğiniz içtiğiniz size kalsın, gezdiğiniz gördüğünüzü anlatın!
Hoşgeldiniz!

ANASAYFA | HAKKIMIZDA | TAVSİYE ET | İLETİŞİM | BASINDA BİZ | İLGİNÇ ARAMALAR |


Türkiyem..

Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir


Bolu---Golcuk-Merkez-Bolu

Gölcük - Merkez - Bolu

Ekleyen: Fazıl KARADUMAN
Ekleme Tarihi: 09.11.2009
Açıklama:

Bolu'nun 13 km. güneyinde, 1200 m. rakımda, çam ve köknar ormanları arasında doğa harikası bir dinlenme ve huzur bulma yeridir. 4,5 hektar alanı olan gölün etrafı 1200 metredir. Göl kenarında bulunan Çevre ve Orman Bakanlığına ait dağevi Bolu'nun simgesi durumundadır. Dinlenmek, yürüyüş ve piknik yapmak Gölcükte yapılabilecek aktivitelerdir.

Nasıl Gidilir:

Bolu şehir merkezinde güney istikametine giden 13 km.lik asfalt yol ile ulaşım sağlanır. Bolu şehir merkezinden kalkan Seben ve Kıbrıscık İlçe minibüsleri ile de  ulaşılabilir. Ayrıca yaz aylarında Karacasu Kaplıcalarına giden halk otobüslerince Gölcük'e seferler düzenlenmektedir.

Nerde Kalınır:

Gölcük günübirlik gezip görme için uygundur. Konaklama imkanı bulunmamaktadır. En yakın 8 km. mesafedeki Karacasu Kaplıcalarında ve çevresinde bulunan  otel ve pansiyonlarda, ayrıca Bolu şehir merkezinde bulunan çeşitli sınıflardaki tesislerde konaklama yapılıp günübirlik Gölcük ziyaret edilebilir.

Ne Yenir:

Gölcük'te bulunan yıl boyu açık "Kır Gazinosu"nda, tesise özel "Gölcük Kebabı ve Gölcük Böreği" ile kiremitte alabalık, kebap türleri ve keşli cevizli erişte gibi yemekler yenebilir.

Gölcük ile alakalı bir hata varsa buraya tıklayarak editore bildiriniz.
Görseller

Gölcük fotoğrafları


Fotoğrafları büyültmek için tıklayınız.
 
 
Gölcük ile ilgili Fotograf ekleyin.

Ad Soyad:
Email      :
Fotograf:
(Uygunsuz fotograflar yayından kaldırılacaktır.)


Harita
 
Siz de katılın.. 
Gezdiğiniz, beğendiğiniz her yeri, menüdeki 'YER EKLE' butonu ile gelen formu doldurarak, kendi isminiz ile siteye ekleyebilirsiniz..

"Neredenegezilir.com" - Türkiye İçin Gezi Rehberi'nde sizin de adınız bulunsun..