neredenegezilir.com
Türkiye için gezi rehberi
Yediğiniz içtiğiniz size kalsın, gezdiğiniz gördüğünüzü anlatın!
Hoşgeldiniz!

ANASAYFA | HAKKIMIZDA | TAVSİYE ET | İLETİŞİM | BASINDA BİZ | İLGİNÇ ARAMALAR |


Türkiyem..

Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir


Cunda-Adasi-AYVALIK-Balikesir

Cunda Adası - AYVALIK - Balıkesir

Ekleyen: Tuğçe Özkan
Ekleme Tarihi: 11.07.2007
Açıklama:

 Adada vardığınızda, tepelerine çıkarak , doğayı izlerseniz, boğazların adaların , içiçe girmişKentsel yada mimari cümbüş, ada sokaklarında sarhoş eder insanı! Neo-klasik mimari hayranlarına ; doğayla ve sessiz bir kentte yaşam isteği olan tutkunlara , en uygun yerdir bu sokaklar. Kah , girilen bir sokağın loşluğuna karşın , bir kapının dibinden fışkırıp üst kat penceresine tırmanan asmasıyla , Venediğin dar bir sokağında ; Yeşile hiç yüz vermemiş kimi sokağında da adeta Bizans ta duyumsarsınız kendinizi. Doğa, tarih, mimarlık ve siyaset yollarında dolaşır durursunuz artık... Eski insanların eski uygarlıkların bir yeridir bu ada. Bol bol yorulana dek gezin... Kıyı kıyı , çepeçevre , inişli çıkışlı yollarda dolaşın... Öyle koylarla , öyle yüzülecek , dinlenilecek yerlerle karşılaşıcaksınız ki eski insanların buralara yerleşme nedenlerini , kendi kendinize keşfedeceksiniz koyların, zeytin ve çam ormanlarının güzelliğine doyamayacaksınız.Osmanlı Rumları , boşuna kokulu ada demediler buraya ! ... Paha biçilmez güzellikleri olan, büyüleyen bir denizin çevrelediği ve önceki oturanlarında ‘Küçük Paris ‘ diye adlandırılan Cunda da gün batımını , kah tepelerinden , kah kıyılarından izlemek katıksız oksijen bolluğu, insana , olağan üstü hoş bir ruh tinliği verir.

Nasıl Gidilir:

Ayvalık'a 5 km uzaklıktadır.Yarım ada şeklinde karayolu bağlantısı bulunmaktadır.

Nerde Kalınır:

RAİNBOW TATİL KÖYÜNDE

www.rainbowtur.com

Ne Yenir:

Menünün en önemli kısmını balık oluşturur.Bütün balık çeşitlerini bulmak mümkündür ayrıca Egeye özgü mezeler ve birbirinden leziz yemeklerinde tadılması gerekir.Adadaki en özel balık papalinadır ayrıca bakalaros ve ahtapotta tadılması gereken lezzetler arasındadır.Balık dışında adanın mutfağının vazgeçilmezleri arasında hindiba,turp otu,istifno,radika,muhliye gibi bitki ağırlıklı mezeler de sayılabilir.Yemeklerin büyük bölümünde Ege'ye has zeytinyağıyla hazırlanıyor.

Cunda Adası ile alakalı bir hata varsa buraya tıklayarak editore bildiriniz.
Görseller

Cunda Adası fotoğrafları


Fotoğrafları büyültmek için tıklayınız.
 
 
Cunda Adası ile ilgili Fotograf ekleyin.

Ad Soyad:
Email      :
Fotograf:
(Uygunsuz fotograflar yayından kaldırılacaktır.)


HaritaCunda Adası haritası bulunmamaktadır. Eğer harita uzerindeki yeri biliyorsanız buraya tıklayarak sisteme ekleyebilirsiniz.
 
Siz de katılın.. 
Gezdiğiniz, beğendiğiniz her yeri, menüdeki 'YER EKLE' butonu ile gelen formu doldurarak, kendi isminiz ile siteye ekleyebilirsiniz..

"Neredenegezilir.com" - Türkiye İçin Gezi Rehberi'nde sizin de adınız bulunsun..