neredenegezilir.com
Türkiye için gezi rehberi
Yediğiniz içtiğiniz size kalsın, gezdiğiniz gördüğünüzü anlatın!
Hoşgeldiniz!

ANASAYFA | HAKKIMIZDA | TAVSİYE ET | İLETİŞİM | BASINDA BİZ | İLGİNÇ ARAMALAR |


Türkiyem..

Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir


Harikalar-Diyari-Etimesgut-Ankara

Harikalar Diyarı - Etimesgut - Ankara

Ekleyen: Tülay
Ekleme Tarihi: 26.06.2007
Açıklama:

Ankara'ya yolunuz düşerse ve ufak çocuğunuz varsa Harikalar Diyarında masal dünyasına uğrayın çocuğunuz masal kahramanları ile birgün geçirsin.

Park şu an Türkiye'deki en büyük kentsel park. Çocukların masal kahramanları ile vakit geçirebilecekleri Masal adanın yüzölçümü 30bin metrekare. Parkın toplam yüzölçümü ise bir milyon metrekareden fazla. Parkta piknik alanları, spor(basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, fitness alanı, koşu parkuru) ve kültürel tesisler var. Model uçak pisti, model gemi ve model araba yarışı pisti, mini golf alanı, go-cart alanı gibi alanlarla hobi sahiplerinin de düşünüldüğü bütün bu özellikleri ile Harikalar diyarı sadece Sincan ve Eryamanlıların değil bütün başkentlilerin yeşil alan ve dinlenme ihtiyaçlarını karşılıyor.

Nasıl Gidilir:

Harikalar Diyarı Parkı İstanbul çıkışı Ayaş yolu üzerinde, 12. kilometre bulunuyor. Ayaş yoluna İstanbul yolundan hipodroma gelmeden hemen önce sağdan köprünün altından geçerek döneceksiniz..

Aşağıya yolu bilmeyenlere yardımcı olması için Ayaş yolu kavşağının google earth fotoğrafını da koyuyorum. Hipodrom ve askeri havaalanı arasında kırmızı nokta ile işaretlediğim yer İstanbul yolundan ayrılıp Ayaş yolun döneceğiniz yer.

Harikalar Diyarı ile alakalı bir hata varsa buraya tıklayarak editore bildiriniz.
Görseller

Harikalar Diyarı fotoğrafları


Fotoğrafları büyültmek için tıklayınız.
 
 
Harikalar Diyarı ile ilgili Fotograf ekleyin.

Ad Soyad:
Email      :
Fotograf:
(Uygunsuz fotograflar yayından kaldırılacaktır.)


Harita
 
Siz de katılın.. 
Gezdiğiniz, beğendiğiniz her yeri, menüdeki 'YER EKLE' butonu ile gelen formu doldurarak, kendi isminiz ile siteye ekleyebilirsiniz..

"Neredenegezilir.com" - Türkiye İçin Gezi Rehberi'nde sizin de adınız bulunsun..