neredenegezilir.com
Türkiye için gezi rehberi
Yediğiniz içtiğiniz size kalsın, gezdiğiniz gördüğünüzü anlatın!
Hoşgeldiniz!

ANASAYFA | HAKKIMIZDA | TAVSİYE ET | İLETİŞİM | BASINDA BİZ | İLGİNÇ ARAMALAR |


Türkiyem..

Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir


Karasu-Karasu-Sakarya

Karasu - Karasu - Sakarya

Ekleyen: Deniz Tesil
Ekleme Tarihi: 27.01.2009
Açıklama:

Eskişehir çiftelerde doğan sakarya nehrinin, ortadan kütahya, ankara yakınları, bilecik ve sakaryayı geçerek Karadenize ulaştığı noktadır. Sakarya nehrinin beslemiş olduğu alabildiğine kumsal, eşi benzeri olmayan bir güzelliktir. Kimi zaman bardaktaki su kadar berrak ve durgun olan denizi , kimi zamanda göklere çıkan dalgaları vardır. Her halinde farklı bir güzelliği bulabilirsiniz. Yazın saatlerce güneşlenebileceğiniz uçsuz bucaksız plajları, gün batımını izlemeniz ve ılık bir rüzgar eşliğinde denizin sesini dinlemeniz için birebirdir. Bütün bu güzelliklerin yanında, doğal ormanları, yaylaları, dereleri ve şelaleri ilede bilinen ilçe tracking için popüler mekanlardan birisidir.

Nasıl Gidilir:

İstanbuldan 120 km sonrasında Sakarya çıkışından ayrılarak 50 km lik çift şeritli yol ile kendi arabanızla Beşiktaştan 2 saat te gidebilecek olduğunuz bir mesafedir. Ankaradan gelen lerde aynı şekilde Sakarya çıkışından ayrılarak bu güzergahı takip edebilir. Toplu taşıma ile istanbuldan yarım saatte bir sakaryaya giden otobuslerden indiğinizde 10 dk da bir karasuya hareket eden midibüsler sizi karşılayacaktır.

Nerde Kalınır:

Sahil kesiminde yüzlerce pansiyon bulabilirsiniz, bunun yanında, birçok 3 yıldızlı otelde mevcuttur. Eğer macera isterseniz yaz aylarında kiralanan çadırlar sizin eğlenceli olacaktır. Kendi  çadırınızla gittiğiniz taktirde, emin olun konaklamak için milyonlarca yer alternatifiniz olacaktır. fakat nerede kalırsanız kalın, ama en az birkere kumsalda sabahlayarak denizin üzerinden doğan güneşi izlemelisiniz.

Ne Yenir:

Karadenizden çıkan tüm balık cinslerini bulabilirsiniz. Yenimahalledeki balık restoran larına gidip bu nefis lezzeti tatmalısınız. Onun yanında, canınız ne isterse emin olunki bulabilirsiniz.

iyi eğlenceler

Karasu ile alakalı bir hata varsa buraya tıklayarak editore bildiriniz.
Görseller

Karasu fotoğrafları


Fotoğrafları büyültmek için tıklayınız.
 
 
Karasu ile ilgili Fotograf ekleyin.

Ad Soyad:
Email      :
Fotograf:
(Uygunsuz fotograflar yayından kaldırılacaktır.)


Harita
 
Siz de katılın.. 
Gezdiğiniz, beğendiğiniz her yeri, menüdeki 'YER EKLE' butonu ile gelen formu doldurarak, kendi isminiz ile siteye ekleyebilirsiniz..

"Neredenegezilir.com" - Türkiye İçin Gezi Rehberi'nde sizin de adınız bulunsun..