neredenegezilir.com
Türkiye için gezi rehberi
Yediğiniz içtiğiniz size kalsın, gezdiğiniz gördüğünüzü anlatın!
Hoşgeldiniz!

ANASAYFA | HAKKIMIZDA | TAVSİYE ET | İLETİŞİM | BASINDA BİZ | İLGİNÇ ARAMALAR |


Türkiyem..

Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir


Knidos-Datca-Mugla

Knidos - Datça - Muğla

Ekleyen: Sibel Sönmez
Ekleme Tarihi: 08.03.2009
Açıklama:

Ege ve Akdeniz'in birleştiği yerdir Knidos.Muhteşem kentin heybeti ile içiniz titrer.Kızıl bir küre'ye dönüşür güneş ve Aprodite'nin yüzdüğü bu mavi sulara  kavuşur.

İşte o büyülü anda nefes kesen manzara karşısında masal diyarındaymışsınız hissi ile dolarsınız.Hafızalarınızdan asla silinmeyecek bir deneyimdir bu.

 

Dillere destan bir güzeldir Aphrodite.Adına yapılan heykel ile ünlenmiş bir kenttir Knidos.Şimdi bile çıplaklık tabu iken asırlar önce çıplak bir kadın heykeli yapacak kadar da zamanının ötesindedir kenttir aynı zamanda.

Hem doğası hemde tarihi zenginliğe sahiptir.Yeryüzünde cennet varsa şayet bu Datça'dır.Tarihi,doğası,nemsiz havası,güler yüzlü uzun ömürlü insanları ile Cennetin ta kendisidir.Biz Knidos Restaurant olarak bu değerlerini koruyarak tanınması için elimizden geleni yapıyoruz.

 

Nasıl Gidilir:

Marmaristen Datça'ya kara yolu ile gidebilirsiniz.Betçe yoluna sapıp  üzüm salkımı gibiymiş gibi düşüneceğiniz köyleri tek tek geçtikten sonra Tabela da "KNIDOS  8 KM " yazısını göreceksiniz.O andan itibaren günümüzden sıyrılıp 2600 yıllık bir dünyaya gideceksiniz.Sağlı sollu kalıntılar arasından giderken sizi asıl şaşırtan oya gibi işlendiğini sandığınız turquaz rengi berrak suları olan koylar olacaktır.

Ya da denizden gitmek isterseniz tekne ile o koylara tek tek uğrayarak da gidebilirsiniz.

Nerde Kalınır:

Dillere destan Palamukbükünde pansiyonlarda kalabilirsiniz .Ya da eski taş evlerden oluşturulan pansiyon evlerde konaklayabilirsiniz.

Ne Yenir:

Denize uzanmış üç tarafı su kara parçasında haliyle balık yenir.Balığı her iki denizin suyunda beslenmiştir.Az tuzlu Ege ,Tuzlu Akdeniz suları balığa ayrı bir tat verir.

Ama balık yemiyorsanız yöreye ait sebze yemekleri de sizin damağınıza uygun olabilir.Kabak çiçeği dolması benim favorim.Geneviz salatası,turp ucu salatası,her türlü sebze yemeği ki lezzetleri en zor beyeneni bile tebessüm ettirir.

Knidos ile alakalı bir hata varsa buraya tıklayarak editore bildiriniz.
Görseller

Knidos fotoğrafları


Fotoğrafları büyültmek için tıklayınız.
 
 
Knidos ile ilgili Fotograf ekleyin.

Ad Soyad:
Email      :
Fotograf:
(Uygunsuz fotograflar yayından kaldırılacaktır.)


Harita
 
Siz de katılın.. 
Gezdiğiniz, beğendiğiniz her yeri, menüdeki 'YER EKLE' butonu ile gelen formu doldurarak, kendi isminiz ile siteye ekleyebilirsiniz..

"Neredenegezilir.com" - Türkiye İçin Gezi Rehberi'nde sizin de adınız bulunsun..