neredenegezilir.com
Türkiye için gezi rehberi
Yediğiniz içtiğiniz size kalsın, gezdiğiniz gördüğünüzü anlatın!
Hoşgeldiniz!

ANASAYFA | HAKKIMIZDA | TAVSİYE ET | İLETİŞİM | BASINDA BİZ | İLGİNÇ ARAMALAR |


Türkiyem..

Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir Nerede Ne Gezilir


Mugla-Dalyan-dalyan-Mugla

Dalyan - dalyan - Muğla

Ekleyen: mehmet celik
Ekleme Tarihi: 03.02.2009
Açıklama:

Dalyan , doğal güzelliklerinin yanı sıra, tarihi kalıntılarıyla da turistlerin ilgi odağı. Bunların en önemlilerinden biri Kaunos Harabeleri...

Hala süren Kaunos kazılarında şimdiye dek ortaya çıkartılan en önemli buluntu, 30x9 metre boyutlarındaki tapınak. Bu tapınağın ortasında ana kaya içine oyularak inşa edilen Artemis’in kutsal odasında Artemis Heykelciği ortaya çıkartıldı. Kaunos antik kenti, 500 kişilik tiyatro, Roma Hamamı, Agora, dükkanlar,liman ve çeşmeleriyle Anadolu uygarlığının en güzel kalıntılarından

Nasıl Gidilir:

Muğla ili Ortaca ilçesine bağlı olan Dalyan beldesine karayolundan kolaylık ile ulaşabilirsiniz. Muğla - Fethiye devlet karayolunun üzerinde yer alan Ortaca ilçesi içerisinden Dalyan'a 15 dakikalık bir yolculuk yeterlidir. Bir çok otobüs şirketi bu rota üzerinden geçmekte ve Ortaca ilçesinde durmaktadır. Ortaca şehir merkezinden sürekli kalkan dolmuş minibüsler ile de Dalyan'a ulaşabilirsiniz.

Yılın neredeyse 365 gününü güneşli geçiren Dalyan, Marmaris ve Bodrum gibi turizm merkezlerine yakın.

Havayolu Ulaşımı
En kısa yol 35 kilometre uzaklıktaki Dalaman Havalimanı'na uçakla gitmek. En çabuk ulaşım için havayolunu seçenler, Dalaman Havalimanı'na inip yolu taksi veya minübüs ile tamamlayabilirler.

Otobüs ile Ulaşım
Otobüs yolculuğunu tercih ederseniz, İstanbul'dan Kamil Koç veya pamukkale şirketinin düzenli seferleri ile ulaşabilirsiniz. Köyceğiz- Fethiye yönüne çalışan otobüsler ise bir başka alternatif.

Nasıl Gidilir ?
İstanbul, Ankara, İzmir hiç farketmez, yola özel aracınızla çıkıyorsanız, önce İzmir'e ulaşmalısınız. İzmir- Muğla karayolunu kullanarak ( isteyenler yeni yapılan otoyolu da kullanabilirler. Aydına'a kadar gidiyor ama olsun. Yine de sizi bir kaç saatliğine de olsa yoğun kamyon ve otobüs trafiğinden kurtarıyor). Yolunuz daha sonra Aydın'a ulaşıyor. Sonra Muğla, çevre yoluyla Sakar Geçidi ve Gökova sahilinden Fethiye yönüne devam edebilirsiniz. Köyceğiz'i dış taraftan geçtikten sonra Ortaca üzerinden 12 kilometre süren yolculukla Dalyan'a gidebilirsiniz.

Ayrıca küçük bir uyarı : Köyceğiz'den sonraki ilk Dalyan sapağından girebilirsiniz, ayrıca Ortaca üzerinden Dalyan'a da ulaşabilirsiniz.

Dalyan'ın diğer turistik merkezlere uzaklığı : Dalaman Havaalanı 25 km (yarım saat) , Köyceğiz 28 km (yarım saat) , Fethiye 58 km (1 saat), Marmaris 77 km (1,5 saat) , İztuzu Plajı (karadan) 12 km (15 dk), Aşı Koyu 25 km (yarım saat), Sarıgerme 30 km (yarım saat) ve Ekincik Koyu (karadan) 62 km (1 saat)

Nerde Kalınır:

Dalyan Apart Otel Mavi Köşk, Muğla bölgesinin Dalyan köyünde bulunmakta ve ülkemizin bir çok yeri gibi doğal zenginlik içinde bir bölgedir.

Bölge huzur arayan ve iyi zaman geçirmek isteyen kişiler için idealdir. Yüzme havuzu, restoran ve tesisleri bulunan apartımızda sizi en iyi şekilde ağırlamayı istemekteyiz.www.dalyanhotel.com

Ne Yenir:

Akdeniz Mutfağı,Kefal,Dalyan köfte,Maviyengeç

Dalyan ile alakalı bir hata varsa buraya tıklayarak editore bildiriniz.
Görseller

Dalyan fotoğrafları


Fotoğrafları büyültmek için tıklayınız.
 
 
Dalyan ile ilgili Fotograf ekleyin.

Ad Soyad:
Email      :
Fotograf:
(Uygunsuz fotograflar yayından kaldırılacaktır.)


Harita
 
Siz de katılın.. 
Gezdiğiniz, beğendiğiniz her yeri, menüdeki 'YER EKLE' butonu ile gelen formu doldurarak, kendi isminiz ile siteye ekleyebilirsiniz..

"Neredenegezilir.com" - Türkiye İçin Gezi Rehberi'nde sizin de adınız bulunsun..